незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » На одне вирішене земельне питання у Вознесенську більше

На одне вирішене земельне питання у Вознесенську більше

Земельна ділянка надана в оренду суб’єкту господарської діяльності для обслуговування ринку. Після виготовлення нормативної грошової оцінки населеного пункту орендна плата за користування землею виросла в рази і становить близько 100 тис. грн. в рік. Ця сума недосяжна підприємству (стільки не заробляють). Майна на земельній ділянці зареєстрованого немає. Ринок фактично працює лише два дні на тиждень. Селищна рада хоче йому допомогти і внести зміни в договір оренди шляхом зміни строку договору оренди. Чи можна сільській раді обумовити в договорі оренди землі термін дії договору протягом 5 років, але лише два дні в тиждень.

На думку команди Вознесенського ЦВЮП, ідея обумовити в договорі оренди землі термін дії договору протягом 5 років, але лише два дні в тиждень є незаконна.

Тому, що:

1) Стаття 13 ЗУ "Про оренду землі" вказує нам, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк (тобто один), а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

2) Стаття 19 ЗУ "Про оренду землі" та пункт 8 типового договору оренди землі не передбачає множинність строків оренди землі.

Така проблема актуальна для всієї України. У відповідності Методики проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів - нормативна грошова оцінка, як правило, розраховує базову вартість одного квадратного метра земельної ділянки по максимуму і зараз ОРЕНДАРІ відмовляються від оренди таких земельних ділянок через непосильну орендну плату. Зараз замість надходжень до бюджету отримуємо "бросові землі", використання яких припиняється і невідомо коли почнеться.

Юрист Вознесенського Центру запропонував надати підприємцю пільгу згідно податкового кодексу України - таке можна оформити рішенням сесії селищної ради та надати у податкову . І хай тоді оренду плату обраховують з урахуванням пільги.

Така ситуація склалася на території усієї України. Завдячуючи проекту «Агроінвест» для сільських жителів, це можливо вирішити.

Вознесенський центр вторинних юридичних послуг
м. Вознесенськ, Миколаївської області
Адреса: Вознесенськ, ул. Пушкинская, 3, офис 35, 56500.
Запис за тел.: (05134) 3-22-50, 093-515-76-23 (менеджер), 099-7258849 (юрист)

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica