незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса Постоянно сталкиваюсь с недоверием окружающих к вакцинам от Ковида. Бытует почему-то такое опасливое мнение даже в моём окружении. Поэтому хочу показать, что вакцинация - это важно, безопасно и необходимо, ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Знадобилося півроку, щоб перетворити повітря на землю

Знадобилося півроку, щоб перетворити повітря на землю

Передісторія

Протягом 1999-2000 року, землі сільськогосподарського призначення Татарбунарського району Одеської області були розпайовані між особами, які по закону мали право на їх приватизацію. Громадяни через землевпорядні організації провели підготовку землевпорядної документації, підписали акти-прийому передач земельних ділянок та отримали державні акти на право власності на землі сільськогосподарського призначення (на той час видача таких документів здійснювалася без присвоєння земельній ділянці кадастрового номера). Як виявилося пізніше, коли власники землі спробували її використати (зокрема надати в оренду чи самостійно її обробляти), в натурі земельних ділянок не виявилося — люди при наявності всіх необхідних документів володіють фактично повітрям. Лише в селі Вишневе Татарбунарського району таких осіб виявилося більше десяти.

Перший крок – пошук способів вирішення проблеми

Спочатку для вирішення проблеми за сприяння Центру вторинних юридичних послуг в м.Татарбунари, що діє в рамках проекту USAID АгроІнвест, участі депутатського корпусу села, ГО «Леміш», за участю представників райдержадміністрації було проведено сільський сход у с. Вишневе Татарбунарського район, участь в якому прийняло більше 200 мешканців села. Завдяки цьому, вдалося виявити всіх осіб, котрі при наявності документів не отримали земельні ділянки в натурі, згуртувати їх до поновлення своїх прав, а також активізувати відповідні державні органи до вирішення проблеми. Зважаючи на певну зміну законодавства, було віднайдено більш ефективний та швидкий спосіб поновлення порушених прав — не створювати комісію з виділенням нових ділянок (як планувалося), а віднайти вільні земельні ділянки та, зберігаючи чинність старих державних актів, зробити обмін.

Результат: Земля - селянам

В результаті активного громадського тиску, були віднайдені вільні землі (дві ділянки колишнього саду площею біля 60 га). Наразі районний відділ держземагентва, земвлевпорядна організація спільно с працівниками сільської ради закінчують підготовку необхідної документації для здійснення такого обміну.

25 жовтня 2013 року в місті Татарбунари було проведено обговорення досвіду цієї ініціативи у форматі “круглого столу”, за участю землевпорядників, представників органів місцевого самоврядування та державної влади Татарбунарського та Саратського району. На заході також було презентовано підготовлену спільно з Татарбунарським районним управлінням юстиції правову пам'ятку “Державна реєстрація права на земельну ділянку”. Увагу у буклеті приділено загальним та типовим аспектам державної реєстрації права на земельну ділянку, що допоможе громадянам уникнути багатьох помилок при оформленні прав на земельну ділянку та уникнути прикрого досвіду селян села Вишневого.

Татарбунарський ЦВЮП
 м. Татарбунари Одеської області
Адреса: 68100, Одеська область, м. Татарбунари, вул. В.Тура, 48, каб. 4 (в приміщенні Татарбунарського районного управління юстиції)
Запис за тел. (04844)32148, тел. м. (097)0785363

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica