» » Юристи громадської приймальні УГСПЛ допомогли громадянину отримати паспорт

Юристи громадської приймальні УГСПЛ допомогли громадянину отримати паспорт

Народився він у 1963 році у місті Єнакієво Донецької області, але після народження і по теперішній час проживав у м.Херсоні. Так сталося, що у буремні 90-ті роки його теж підхопила хвиля кримінального романтизму і він з простого херсонського юнака перетворився на бійця одного з численних кримінальних угруповань, які активно діяли на території України.

У той час наш «герой» так захопився справами банди, що навіть не знайшов часу змінити паспорт громадянина СРСР на паспорт громадянина України. Але, як кажуть, скільки клубочок не в'ється, а кінець все одно знайдеться. І вже у 1998 році нашому «герою» довелося відповідати за всі злодіяння, вчинені впродовж років і його було засуджено до 15 років позбавлення волі. Але під час знаходження «у бігах» та затримання правоохоронними органами він втратив паспорт громадянина СРСР.

Після звільнення у липні 2013 року він не міг відновити документи та отримати паспорт громадянина України через те, що Дніпровським районним відділом у м. Херсоні Управління ДМС у Херсонській області не встановлено його належності до громадянства будь-якої країни, хоча особу встановлено, докази проживання на території України на законних підставах з 18.07.1963 року по теперішній час, в тому числі станом на 24.08.1991 року є.

Як було роз’яснено йому співробітниками Дніпровського районного відділу у м. Херсоні Управління ДМС у Херсонській області, для отримання громадянства України та паспорту необхідно встановити факт постійного проживання на території України на законних підставах від дня народження по теперішній час, в тому числі станом на 24.08.1991.

Згідно довідки, виданої Дніпровським районним відділом у м. Херсоні УДМС у Херсонській області від 19.03.2016 року він звернувся з приводу видачі паспорту замість втраченого. Під час перевірки встановлено особу заявника, проте невстановлено належності до громадянства України.

Вислухавши непросту історію клієнта, юристи громадської приймальні УГСПЛ прийняли рішення надати безоплатну правову допомогу у вигляді складення заяви про встановлення факту до суду та надання постійної консультативної підтримки щодо розгляду справи у суді. Встановлення факту постійного проживання на території України необхідно було йому для отримання паспорту громадянина України відповідно до Закону України «Про громадянство України».

Зокрема відповідно до ст. 3 Закону України «Про громадянство України» громадянами України є:

1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;

2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України «Про громадянство України» (13 листопада 1991 року) проживали в Україні і не були громадянами інших держав.

За положеннями Закону України «Про громадянство України», Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27. 03. 2001 р. (з подальшими змінами) для встановлення факту належності до громадянства України за п.п. 1, 2 ч.1 ст.3, ст.8 Закону України «Про громадянство України» до відповідних органів наряду з заявою фізичної особи щодо громадянства за відсутності підтверджуючих документів щодо проживання на території України надається рішення суду, яким підтверджується факт постійного проживання особи на території України за станом на 24 серпня 1991 року чи 13 листопада 1991 року або факт постійного проживання до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України».

06 травня 2016 року Херсонський міський суд Херсонської області вирішив заяву чоловіка задовільнити, та встановив юридичний факт постійного проживання чоловіка на території України на законних підставах з часу народження по теперішній час, в тому числі станом на 24.08.1991 року.

Завдяки допомозі юристів Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Херсоні чоловік зможе отримати такий довгоочікуваний паспорт громадянина України, а разом з ним і весь набір прав та свобод громадянина нашої держави.

Якщо ви теж потребуєте кваліфікованої безоплатної правової допомоги – зверніться до громадської приймальні УГСПЛ у м.Херсоні, і ви отримаєте допомогу з питань, що вас турбують.

Громадська приймальня УГСПЛ працює щовівторка та щочетверга з 09.00 до 16.00 години за адресою: м. Херсон, Придніпровський узвіз, 1, оф.8. 
Прийом здійснюється за попереднім записом за телефонами (0552) 344-426 та (066) 100-81-91

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый