незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Історія з юридичної приймальні. Шлях до справедливості довжиною у 5 років

Історія з юридичної приймальні. Шлях до справедливості довжиною у 5 років

Тоді ніхто навіть подумати не міг, що цю на перший погляд просту справу доведеться супроводжувати цілих 5 років.

Але, як казав один з керманичів України, «Маємо те, що маємо».

У 2010 році нам пощастило отримати аж 2 судових рішення по цій справі. Всі рішення були на користь нашої клієнтки. Але пенсійний фонд на цьому не зупинився і подав касаційну скаргу Вищого адміністративного суду України, який після 2 років розгляду справи вирішив всі рішення по справі скасувати, а справу передати до Суворовського районного суду м. Херсона на новий розгляд.

Вже у 2013 році Суворовським районним судом м. Херсона в порядку скороченого судового провадження прийнято Постанову по вищевказаній справі, якою у задоволенні нашого адміністративний позову було відмовлено повністю. При чому можливостей для написання якісної апеляційної скарги фактично не було, оскільки суддя, що розглядав справу, повного тексту не склав до цього часу, а та скорочена постанова, що із запізненням була видана нашому клієнту, не містила:

1. Положення закону, якими суд керувався.
2. Висновок суду про повне або часткове задоволення чи відмову у задоволенні вимог адміністративного позову з посиланням на досліджені судом докази.

Але, незважаючи на це, було складено апеляційну скаргу, а Одеський апеляційний адміністративний суд постановою від 12 лютого 2015 року її задовольнив, скасувавши незаконне рішення Суворовського районного суду м. Херсона та задовольнивши наш позов повністю.

З точки зору результату у справі - так, є відповідне задоволення, що все ж таки не марно був витрачений час, і права клієнта відновлено.

Але. 

По-перше. За всі 5 років було прийнято всього 5 судових рішень. Тобто виходить, що судова система України не спроможна виконувати вимоги закону та розглядати відповідні спори у місячний термін, як того вимагає Кодекс адміністративного судочинства України.

По-друге, покупна спроможність 1 гривні з 2010 року впала майже втричі. Таким чином, виходить, що на теперішній час людина все одно отримала менше, ніж мала отримати відповідно до закону.

Юрист приймальні УГСПЛ в Херсоні Олександр Токаленко 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica