незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Потрібен паспорт? Зачекай!

Потрібен паспорт? Зачекай!

Як виявилося, мого паспорта у кабінеті немає. Довелося стати десятою до інших дверей. Черга рухалася дуже повільно. З кабінету вийшла засмучена дівчина. За дві години чекання ми стали майже родичами, тож вона розповіла свою історію. Дівчина вийшла заміж і здала документи на паспорт з новим прізвищем. Але зараз їй сказали, що доведеться ще почекати. Бо через відсутність бланків документи почали робити тим, хто приходив ще у квітні. Свій паспорт я забрала. Але вже у понеділок зателефонувала до міграційної служби аби дізнатись, чому така проблема з паспортами.

– Бланками паспорта громадянина України забезпечені всі територіальні підрозділи УДМС, відсутність бланків, в момент вашого звернення є виключно технічним питанням. Жодних термінів в оформленні та видачі громадянам документів не порушено, незручностей для громадян та отримання від них скарг з даного приводу не було. – розповіла головний спеціаліст по зв’язкам з громадськістю та ЗМІ УДМСУ в Херсонській області Іоанна Євич.

Але що робити, якщо людина стала заручником збою у системі?

– Друк та видача паспортів – це адмінпослуга, яка надається державою. І дотримання термінів надання цих послуг – зобов’язання держави. Цього року, через невирішеність питання виготовлення бланків паспортів, всі міграційні служби залишилися без бланків. Але незручності через це були у громадян. Бо без паспорта 16-річні учні не зможуть записатися на проходження ЗНО, громадянин не може влаштуватися на роботу або звернутися за державною допомогою і т.д. Відповідно до Конституції громадяни, права яких були порушені через невиконання обов’язків державними органами, можуть звернутися до суду з позовом про відшкодування шкоди – моральної і матеріальної. Наскільки мені відомо, зараз бланки вже надійшли і в достатній кількості”, – керівник проекту ХОФМЗ "Підвищення рівня прозорості діяльності та доступності адміністративних послуг Державної міграційної служби в Херсонській області" Наталя Козаренко.

У Херсонській області,триває реалізація проекту Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я "Підвищення рівня прозорості діяльності та доступності адміністративних послуг Дежавної міграційної служби в Херсонській області" за підтримки Проекту "Посилення спроможності місцевих ОГС в Миколаївській та Херсонській областях", який реалізується МО "Нова генерація" у партнерстві з "Центром сприяння громадянській участі" та "Інститутом аналізу політики та стратегій" за фінансової підтримки Європейського Союзу.

P.S. Адреса громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я: м Херсон, вул. Фрунзе, 2, оф. 19, вівторок, четвер з 10-00 до 15-00. Попередній запис за телефоном (0552) 49 60 03.

Олена Піменова,
"Вгору" 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica