незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейменов: В Україні завершується підготовка унікального Календаря пам'ятник дат кримськотатарського народу


Керівник Кримськотатарського центру "Куреш" Ібрагім Сулеймановим, розповів про загрозливі тенденції з асиміляцією кримськотатарського народу, яке здійснює російський окупаційний режим. Про нові ініціативи "Курешу", зокрема, про Календар пам'ятних дат кримськотатарського народу та про ініціативи в перейменуванні херсонських вулиць.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Поки земельні справи вирішуються, законодавство змінюється

Поки земельні справи вирішуються, законодавство змінюється

У липні 2012 року в черговий раз Товариство звернулося до Голови херсонської ОДА з заявою про надання дозволу на розробку технічної документації для передачі цієї земельної ділянки у власність.

26.07.2012 року головою Херсонської ОДА було видано розпорядження, яким такий дозвіл було надано, а розпорядженням від 24.09.2012 року цю документацію було затверджено.

Після розробки документації її було погоджено з усіма службами, визначеними на той час чинним законодавством.

У зв’язку зі змінами у земельному законодавстві з 01.01.2013 року, цю документацію (розроблену та погоджену) було надано для передачі земельної ділянки у власність до Управління Держкомзему в Херсонській області. Але у передачі земельної ділянки у власність було відмовлено у зв’язку з невідповідністю документації нинішнім вимогам законодавства.

Враховуючи невизначеність правового становища, юристи Херсонського ЦВЮП допомогли Товариству звернутися до Держземагентства України за роз’ясненням.

У червні нами було отримано відповідь, що розроблення додаткової документації не потребується, а передача вказаної ділянки у власність може бути здійснена на підставі раніше розробленої документації.

Тобто фахівці Держземагентства України підтвердили вірність правової позиції юристів ЦВЮП, що Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, а рішення органів виконавчої влади про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документу, який посвідчує право на земельну ділянку, є підставою для розроблення з урахуванням правових вимог статті 55 Закону України «Про землеустрій» та Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 18.05.2010 № 376, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2010 р. технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з послідуючою державною реєстрацією земельної ділянки в Державному земельному кадастрі та реєстрацією права власності на земельну ділянку відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Юрист Херсонського ЦВЮП Олександр Токаленко

Херсонський центр вторинних юридичних послуг
м. Херсон
Адреса: Херсон, Придніпровський узвіз, 1, офіс 8
Запис за тел./факс: 0552-344-426, моб. тел.: 066-1008191

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica