незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Вознесенський правовий центр допомагає боротися з недобросовісними сусідами

Вознесенський правовий центр допомагає боротися з недобросовісними сусідами

Юристи Вознесенського Центру вторинних юридичних послуг, вивчивши документи і обставини справи, порадили клієнтці звернутись із проханням про здійснення процесуального представництва в органи прокуратури та написали відповідну заяву.

Прокурору міста Вознесенська
 Петренко І.І.
 56500, вул. Леніна, 41, м. Вознесенськ
 Особа 1
 56500, пр. Свободи, 37/1, м. Вознесенськ

Заява


Я, особа 1, 1943 року народження, проживаю на одному поверсі із особа 2 за адресою м. Вознесенськ, пр. Свободи, ___.

У 2011 році особа 2 самовільно встановила перегородку на сходовій клітці будинку, чим збільшила собі площу коридору, а іншим мешканцям будинку завдає незручності, оскільки утруднено доступ до інших квартир, особливо у разі перенесення великогабаритних речей.

На мої усні прохання знести перегородку особа 2 не реагує.

У квітні 2014 року я звернулась до Вознесенської міської ради із проханням розібратись щодо законності будівництва цегляної перегородки особа 2.

20.04.2014 року у листі від виконавчого комітету Вознесенської міської ради мені було повідомлено про те, що моє звернення розглянуто і виявлено вхідний тамбур, прибудований до квартири гр. особа 2 шляхом будівництва цегляної перегородки на коридорі загального користування, а саме звернення переадресоване до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

Крім того, за виявлене правопорушення працівниками КП «СОМ» на громадянку особа 2 14.03.2014 року складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 150 КУпАП, а постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Вознесенської міської ради №162 24.04.2014 року її притягнуто до адміністративної відповідальності у формі накладення штрафу.

Я також змушена була звернутись в прокуратуру міста Вознесенська із проханням розібратись щодо законності будівництва перегородки особа 2. 8 серпня 2013 року в. о. прокурора м. Вознесенська старшим радником юстиції Петренко І.І. була надана відповідь з якої вбачається що дійсно дії особа 2 є незаконними і що за захистом своїх прав мені необхідно звернутись до суду.

У листі Управління містобудування та архітектури Вознесенської міської ради до директора КП «СОМ» від 19.08.2013 року начальник управління Ольхов Ю. просить товариство «МЖК» вжити заходів щодо демонтажу перегородки за адресою пр. Свободи, 37/1 з передачею будівельних матеріалів їх власнику. Проте, дане прохання залишається досі не виконаним, а вищезазначена перегородна і надалі перешкоджає вільному проходу на коридорі загального користування.

Таким чином, для захисту своїх прав мені необхідно звернутись до суду, проте мені складно це зробити у зв’язку з матеріальним та фізичним станом.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорюванні права або реалізувати процесуальні повноваження.

Згідно з п. 3 Наказу Генеральної прокуратури України № 6гн від 28 листопада 2013 року «Про організацію роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді та їх захисту при виконанні судових рішень» відомості щодо наявності підстав для застосування представницьких повноважень необхідно отримувати з: звернень фізичних і юридичних осіб, депутатів усіх рівнів, громадських об’єднань та організацій. У п. 4 цього Наказу зазначено, що представницьку діяльність здійснювати шляхом: підготовки і пред’явлення позовів, заяв, подань.

Я є пенсіонеркою, не маю належної правової обізнаності для захисту своїх порушених прав і коштів для оплати судових витрат, крім того мій стан здоров’я не дозволяє відвідувати судові засідання, тому я не можу самостійно оскаржити неправомірні дії особа 2.

На підставі вищенаведеного та у відповідності із ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»,

ПРОШУ:

Підготовити позов в моїх інтересах про усунення перешкод в користуванні коридором загального призначення в житловому будинку за адресою м. Вознесенськ, пр. Свободи, шляхом демонтажу незаконно спорудженої особа 2 перегородки та здійснити процесуальне представництво.

Додатки:
1. Копія листа виконавчого комітету Вознесенської міської ради від 20.04.2014р.;
2. Копія листа Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області від 18.05.2014р.;
3. Копія листа прокуратури м. Вознесенськ від 08.08.2013р.;
4. Копія листа Управління містобудування та архітектури Вознесенської міської ради від 19.09.2013р.;
5. Копія постанови №162 адміністративної комісії при виконкомі Вознесенської міської ради від 24.04.2014р.;
6. Копія пенсійного посвідчення особа 1.

«___» червня 2014 року особа 1

Якщо б не команда Вознесенського ЦВЮП, через незаконні дії однією особи, могли б постраждати інші люди – сусіди, які були позбавлені можливості безперешкодно дістатися своєї оселі. Але за допомогою кваліфікованих юристів тепер ця проблема буде вирішена на користь справедливості.

Вознесенський центр вторинних юридичних послуг
м. Вознесенськ, Миколаївської області
Адреса: Вознесенськ, ул. Пушкинская, 3, офис 35, 56500.
Запис за тел.: (05134) 3-22-50, 093-515-76-23 (менеджер), 099-7258849 (юрист)

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica