Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог
15 млн гривень на добудову об’єкта Кабінет міністрів виділив лише у грудні 2016 року. Однак цих грошей виявилось замало, каже Георгій Бузіян, директор ДП «Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів», яке є замовником будівництва.
«Завершення повністю залежить від фінансування, тому що у нас зараз немає грошей по проекту. Тобто, проект у повному обсязі не виконано. Частина виконаної роботи - перші етапи, які дають можливість створити умови для підтримання рівня води в каналі, необхідного для зрошення земель у Херсонській області. Це завдання ми виконали», - повідомив Центру Георгій Бузіян.
Ми вирішили перевірити стан робіт на дамбі і побачити, як же виглядають 75 відсотків готовності об’єкту, на який уже пішло 50 мільйонів бюджетних коштів. За проектом, зверху дамби має пролягати асфальтована дорога, якої ще немає. Сама конструкція дамби виглядає майже готовою – присутня водопропускна споруда з двома затворами та бетонні конструкції навколо об’єкта.
Фото: Центр журналістських розслідуваньЗапуск дніпровської води по Північно-Кримському каналу планується на 22 березня. Але чи зможе дана конструкція виконувати свої прямі функції? Начальник управління ПКК Олександр Романенко вважає, що частково - так.
«Перший етап будівництва дамби закінчений. Вона може забезпечити рівневий режим у каналі в Херсонській області. Але це тимчасово, бо потрібно буде нижню вагу теж зміцнювати, але в цьому році цього буде достатньо», - сказав Романенко.
Директор підприємства-замовника теж заспокоює: нездана в експлуатацію дамба - споруда стійка.
"Створено досить стійку споруду. І це висновок спеціальної комісії за участі фахівців, науковців. Дамба сьогодні в такому стані здатна виконувати завдання на підтриманнянеобхідного рівня. Але дійсно, споруду треба доводити до певних вимог у відповідності з регламентом", - каже Георгій Бузіян.
Отже, на все виходить, що і цього року дорога "хвіртка" для води на шляху до окупованого Криму наповну не працюватиме. Нагадаємо, що після анексії Криму, в квітні 2014 року, Київ не відновив постачання дніпровської води Північно-Кримським каналом на півострів. А для забезпечення водою Херсонської області та недопущення її перетікання на територію Криму канал був перегороджений тимчасовою дамбою з мішків з піском. Послужить ця тимчасова дамба ще й цього року, хоча основну функцію зі стримування води буде виконувати вже капітальна споруда. Дамбу із мішків поки що не розбиратимуть.
Фото: Центр журналістських розслідувань«Ми вважаємо, що її присутність створює більше можливостей стримувати воду на певній ділянці каналу. Тому вони (управління каналу - ред.)самостійно прийматимуть рішення. Якщо вона їм не заважає, вона буде присутня. Якщо вважатимуть, що цей підпір не потрібен - значить вони її приберуть», - повідомив Георгій Бузіян.
Скільки ще треба коштів на завершення будівництва дамби, Гергій Бузіян сказати нам не зміг. Пояснює, що перерахунок суми, з урахуванням інфляції та нових цін на будматеріали, ще продовжується. І це виглядає щонайменше дивно: адже сума тендеру вже вичерпана, термін робіт за договором порушено майже на рік, а про дату здачі об’єкта в експлуатацію і мови ще немає. Цьогоріч вона працюватиме за принципом «либонь пронесе».
Джерело: Центр журналістських розслідувань"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.
Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны
(0552) 34-44-26, (066) 100 8191
E-mail: polit.kherson@gmail.com
Редактор сайта Дементий Белый