незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » В Херсоні презентують черговий сезон серіалу про політичну історію Криму

В Херсоні презентують черговий сезон серіалу про політичну історію Криму

У Херсоні відбудеться урочисте відкриття нового публічного простору Кримськотатарського центру "Куреш". Й першим заходом стане презентація чергового сезону документального серіалу "Крим. 25 років боротьби за Україну".
Відкриття нового публічного простору Кримськотатарського культурного центру "Куреш" відбудеться 15 вересня о 14.00.

На відкритті гостей зустрічатиме володар Гран-прі міжнародних конкурсів, переможець дитячого міжнародного телевізійного конкурсу  "Татли сес" - Рустем Ємиратлі.

На присутніх чекає також презентація чергового фільму - серіалу "Крим. 25 років боротьби за Україну", який ми нещодавно згадували.

Після презентації передбачена дискусія з авторами.   Буде представлена прем’єра наступної серії фільму з циклу: “Рік 1999. Нова доба."

Спікери:

Ібрагім Сулейманов - автор ідеї,  режисер та ведучий фільму.

Рустам Авдєєв - керівник проєкту.

Дементій Білий - сценарист та редактор.

Вхід — вільний. Захід відбудеться 15 вересня 2021, о 14-00 м. Херсон, вул. Некрасова, 29  (на розі вул. Некрасова та пр. 200 років Херсону, орієнтир магазин «Розетка»), ІІ поверх.

Довідка: "Крим. 25 років боротьби за Україну" - це цикл документальних програм про політичну історію Криму та те, як саме Крим наповнювався українським змістом з перших років незалежності України і до сьогодення. Під час обговорення ви зможете подивитися найбільш яскраві фрагменти з фільмів, зануритися в атмосферу 90-х, - початку 2000 років минулого століття та взяти участь в дискусії про актуальні проблеми новітньої історії України та боротьби за український Крим.

Документальні програми побудовані на архівних матеріалах та на спогадах безпосередніх учасників подій. Наразі випущено серії про події з 1991  по 1999 рр. Найближчими днями очікуються прем'єри одразу трьох наступних серій, про події 2000 - 2002 років. Усі серії знаходяться у вільному доступі.

Програми випущені за підтримки Українського Культурного Фонду. Позиція Українського Культурно Фонду може не збігатися з думкою авторів.

На захід запрошуються державні органи влади, що опікуються проблематикою Криму, громадські організації, робота яких пов’язана з Кримом, правозахисні організації, які відстежують ситуацію в АР Крим, Представники Меджлісу кримськотатарського народу, представники центральних та місцевих ЗМІ, представники Херсонської ОДА та Херсонської міської ради, фахівці з історії, студенти факультетів журналістики та історії ХДУ.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica